01 Jul #Muzyka czasów zarazy
Zapraszam Was serdecznie do uczestniczenia w moim nowym projekcie.
“#Muzyka czasów zarazy” to inicjatywa realizowana w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “#kultura w sieci”. Na moim fanpage’u na facebooku (https://www.facebook.com/Zakrzewski-composerorganist-102402591444946/?modal=admin_todo_tour) będziecie mogli na bierząco śledzić cały projekt oraz…czynnie w nim uczestniczyć!
Ale po kolei. Co składa się na “Muzykę czasów zarazy”?
Na początek konkurs na wybór ulubionej poezji, do której później stworzę muzykę. I tu Wasz udział będzie nieoceniony!
#muzykaczasówzarazy – za czym tęsknimy w czasach zarazy?
Projekt muzyczny, którego celem jest ukazanie stanów emocjonalnych towarzyszących społeczeństwu w obliczu pandemii oraz powszechnej izolacji. W ramach projektu powstanie cykl pieśni na sopran z towarzyszeniem fortepianu, do tekstów wybranych przez grono fanów na facebookowym fanpage’u.
Solistką w projekcie będzie Dorota Szczepańska – polska sopranistka. Każdego miesiąca powstaną dwie pieśni, które następnie zostaną nagrane (partię fortepianu nagram osobiście partię sopranu do nagranego akompaniamentu zarejestruje sopranistka, całość zmiksowana, zostanie opublikowana na moim kanale YouTube). Łącznie powstanie sześć pieśni do tekstów wybranych przez publiczność, które będą dostępne online.
Efektem projektu będzie nowo powstały cykl “Pieśni czasów zarazy” który publikowany będzie w odcinkach na portalu YouTube. Ze względu na udział publiczności w doborze tekstów literackich, będzie stanowił on także rodzaj
nawiązania twórczej współpracy w tym niełatwym dla uspołecznionej kultury czasie. Po ustaniu pandemii, oprócz warstwy dźwiękowej (nagrania) pozostaną także partytury pozwalające na późniejsze wykonanie cyklu w nowej rzeczywistości.
Dopełnieniem twórczego wysiłku będą cudowne akwarele autorstwa Szymona Morusa.
Pieśni czerwcowe to: “Prośba o wyspy szczęśliwe” K. I. Gałczyńskiego oraz “Miłość” Cz. Miłosza.
Zapraszam do śledzenia playlisty #Muzykaczasówzarazy – https://www.youtube.com/watch?v=Ln5UzHIh3NQ&list=PL1ciY0mO4o4-APK5niVI-P9Cyn5dtrdlB
“Zrealizowano w ramach projektu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”